Podsumowanie sezonu 2012 Trial

Mistrzostwa Polski

Zawodnicy Sekcji Trial KKCiM Smok po raz kolejny zdobyli tytuł Klubowego Wicemistrza Polski. Zespół w składzie: Tomasz Hajduk, Alexander Frolov, Krzysztof Martyna, Tomasz Kuzak, Robert Nawalany, Krzysztof Korzeniak, Andrzej Mistarz, Karol Ceremuga, Robert Musiał, Jan Rajtar, Adam Styła, Szczepan Biłos i Andrzej Basaj pewnie pokonali trzeci w klasyfikacji  klub TPSM Sparta Wrocław. Indywidualnie:

Puchar Polski

W klasie Otwartej Pucharu Polski startowali: Piotr Ryncarz, Ryszard Wacławczyk, Paweł Skorupa, Mateusz Sochacki i Marcin Chrobak.

I miejsce wywalczył Piotr Ryncarz pewnie wygrywając wszystkie 10 eliminacji, Ryszard Wacławczyk zajął miejsce VI.

Warto podkreślić świetny debiut Mateusza Sochackiego, który w V i VI eliminacji Pucharu Polski zajął odpowiednio IV i V miejsce.

Classic Trial

W sezonie 2012 barwy KKCiM Smok reprezentował Leszek Liszka , który na motocyklu WSK 250 zajął miejsce 14.

Należy także dodać, że zawodnik naszej sekcji Karol Ceremuga zajął  I miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Super Enduro 2012 grupa PRO.

Szczegółowe wyniki i zdobyte punkty tutaj.

Mistrzostwa Europy

W dniu 12.08.2912 w Miękini koło Krzeszowic odbyła się III Eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Europy Trial. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych organizatorom:,  Krakowskiemu Klubowi Cyklistów i Motocyklistów Smok, Zarządowi Okręgowemu PZM w Krakowie oraz Urzędowi Miasta w Krzeszowicach, udało się stanąć na wysokości zadania. Impreza otrzymała najwyższe oceny zarówno za stronę sportową jak i organizacyjną. Poniżej wyniki naszych zawodników:

Tomasz Hajduk – IV miejsce w klasie Over-40 Cup

Krzysztof Martyna – VI miejsce w klasie International

Piotr Ryncarz – VIII miejsce w klasie International

Tomasz Kuzak – X miejsce w klasie International

Reasumując, Sekcja Trial Krakowskiego Klubu Cyklistów i Motocyklistów Smok licząca obecnie 19-tu czynnych zawodników, może zaliczyć sezon 2012 do bardzo udanych. Kolejny tytuł Klubowego Wicemistrza Polski, liczne indywidualne tytuły mistrzowskie i I miejsce w Pucharze Polski są niewątpliwie powodem do dumy, zwłaszcza w dobie kryzysu gospodarczego /nasi zawodnicy startują na prywatnym sprzęcie, sami ponoszą koszty jego eksploatacji, dojazdów na zawody, zakwaterowania, wyżywienia, paliwa i wpisowego/.Optymizmem napawać mogą także starty w Cyklotrialu wielu bardzo młodych członków KKCiM Smok, którzy być może w przyszłości zasilą naszą Sekcję. Niestety nie wszystko w sezonie 2012 było tak sympatyczne – w sierpniu pożegnaliśmy naszego wieloletniego, zasłużonego zawodnika Tadeusza Batora, który w wieku 53 lat przegrał walkę z rakiem – Tadek, pamiętamy i będziemy pamiętać o Tobie!.